Şansını Açmak İçin Dua

Şansını açmak için dua günlük yaşantısında kişiler işlerinin yolunda gitmesi ve şanslarının önü açık olsun diye bir takım dualar ederler. Bu durum iş01, para, aşk veya sağlık gibi her konuda olabilir. İnsan her konuda şansının iyi gitmesini ister. Fakat herkesin şansını açmak istediği konu farklı olur. Şans açma duası, bu tür sorunlara bağlı olarak yolunda gitmeyen her konu için okunabilir. İş görüşmesine giden, para beklentisine giren veya karşı cinsten karşılık beklerken bile bu dualar okunarak niyet geçirilebilir. Şans açma duasını kişi sadece böyle zamanlarda değil aslında her gün okumalıdır. Bu dualarla Yüce Allah’a seslenerek, herşeyin yolunda gitmesi istenmiş olur. Allah her kulunu duyar ve kişiye hayırlı olanı hayırlı zamanda nasip eder.

Her engeli ve şansı açmak için,
‘Ya müfettihu fettih. Ya müferricü ferric. Ya müsebbibu sebbih. Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah, Ya Alim İyyakenağbüdü ve iytakenesteıyn.

.’ duası okunmalıdır.
Şansızlığa uğranacağı düşünüldüğü her an için,
‘Sümmes sebila yesserahu’ duasını aynen bu şekilde sürekli okumak gerekir. Bu dua işlerin yolunda gitmesi ve şans açılması amacıyla okunur. Gün içinde sürekli tekrarlanabilir. Bu kısa duayı ezberleyerek tekrar etmek daha kolay olur.
Şansı kapalı olan bir kimse için,
‘Nesrün menallahi ve fethün karib’ duası şansın açılması için niyet edildikten sonra 340 defa okunması gerekir.
Her konuda şans açmak için,
‘Allahümme ya rabbi bi cahi sahıbilvesıleti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyinina ve nuri ebsarina habibike Muhammedinil Mustafa ve rasurikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval’ duası okunabilir. Bu dua iş, aşk, rızık veya sağlık için her konuda şans açmaya fayda eden bir duadır. Ezberlenerek gün içinde veya her sıkıntılı anda okunabilir.

Şans açılması için okunacak olan dua kişinin işlerinin rast gitmesi, bahtın açılması, kısmet bulunması, iş kapılarını açmak, talihin açılması ve şansının açılması adına yapılır. Okunacak olan dua canı gönülden, kalpten ve el açarak, en samimi şekilde yapılmalıdır. Kısmet ve iş açıklığı için yapılacak olan iş büyüsü günlük düzenli şekilde uygulamak şarttır. Şansının açmak adına okunacak olan dualar içinde bulunan ” SÜMMES SEBİLA YESSERAHU’’ oldukça tesirlidir. Tesirli olan bu dua gün içinde karşılaşılan zorlukların önüne geçmek içinde kullanılır. Kısa olan bu dua sayesinde zor durumlarda olan anlardan kurtulmak mümkün hale gelir. Okunacak olan dua gün içinde 3, 5 ya da 7 defa okunmalıdır. İllaki bu sayılar kapsamında okunması gerekmez. Baht, kısmet ve iş kapıları açma adına gün içinde zikir gibi okunabilir. Örneğin;

İş kapılarının ve iş ile alakalı kısmet kapılarının açılması adına okuma yapılır. Gelecek olan misafirlere karşı iyi hizmet adına, devlet dairelerindeki iş imkânlarının açılması için, işlerin açılması adına ve şansın açılması içinde okunur. Okunacak olan bu dua belli başlı dilekler için okunmamalıdır. Sevgilinin çok sevmesi, sevdiğinden haber almak, sevdiği kişi ile evlenmek için okunacak olan bir dua değildir. Bu dua sadece dünyevi iş kapılarının açılması, kolay ve rast gitmesi adına okuma yapılır. Rızık, iş, servet ve başarı için okunacak olan kısmet duaları içinde servet değerinde olan diğer dualar;

“Ve atakumminkullimase’eltumuh, ve in teudduni’metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumunkeffar” ( Kuran- ı Kerim 14: 34)

Vellezinecahedufina le nehdiyennehumsubulena ve innallahe le meal muhsinin (Kuran-ı Kerim 26: 69) bu dualar okunmalıdır.

La ilahe illallahüvallahü ekber subhanallahi velhamdulillahi ve estağfirullah’ellezi la ilahe Hüvelevvelüvelahiruvezzahiruvelbatınu ve hüve bir külli şey’inalim.

Diğer Şans Dualar
resim-1795

Şansız olduğunuzu, baht kapılarınızın kapalı olduğunu, iş için bahtınızın kapalı olduğunu planlarınızın doğru gitmediği, kısmet kapılarının kapalı olduğunu, üzgün ve devamlı mutsuz olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıda bulunan duayı okumalısınız. Bu duayı kişilerin günlük ve düzenli şekilde okuması gerekir. Duaların düzenli okuması fayda sağlayacaktır. Okunacak olan iş ve kısmet açılması için fayda sağlayan bu uygulamalarda doğru okumak da önemlidir. Eksiksiz ve doğru okuyan kişiler bu konuda fayda bulabilir. Kısmet açılması için okunacak olan duayı okumayı alışkanlık haline getirirseniz çok kısa süre içinde fayda bulabilirsiniz. Yani kısa ve hızlı şekilde bahtınızın açıldığını hemen görebilirsiniz.

Allahümme ya rabbi bicahisahıbilvesıletiseyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurratiuyunina ve nuriebsarinahabibike Muhammedinil Mustafa ve rasulikelmürteda ve nebiyyikelmücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval.

Rızık açma konusunda da duaların gücünden fayda bulmak akıllıca bir işlem olacaktır. Yine bu duaların düzenli şekilde ve her gün okunması rızıkın açma ve bollaşması konusunda faydalıdır. Bu salavat namazların farzından sonra düzenli şekilde de okunmalıdır. Şansın açılması adına bulunmaz bir nimettir.

“Allahümmesalli ala nurilenvar” ve sirril esrar” ve miftahibabi’lethar, ve ashabihilahyar. Adede in’amillahi ve ifdalih”

Geçim darlığı çekenler, servetinin artmasını isteyenler, kazancının çoğalmasını isteyenler, borçlarından kurtulmak isteyen kişiler bunu düzenli şekilde okursa rızıklarında ciddi düzeyde artış meydana gelir. Niyet ettikleri ve istediklerinin olmasını isteyen kişiler bu isteklerine kolay ve hızlı şekilde ulaşabilir. “ Savat-ı NurulEnvar” namazların farzlarından sonra 1 defa okunmalıdır ve şans getiren bir salavattır.

Hem Kısmetin Hem de Şansın Açılması İçin Dua
Şansın ve kısmetin açılması ve her daim açık olması için abdest alınır. Abdest kişilerin fiziksel kirlerden kurtulması adına alınmalıdır. Abdest aldıktan sonra 2 rekât hacet namazı kılınması gerekir. Namazın bitmesinden sonra aşağıda bulunan salavat 1000 defa okunur.

‘’ La İlahe İllalah Ya Hayrel Halas Muhammedurresulullah Ya Hızır İlyas’’denir. Daha sonra 1000 defa, Şad Şeydali Ya Ruha Evredin Ya Ruh Bi İzzeti Baruh.’’

Salavat oldukça güçlü ve tesirlidir. Bunun için her gün tekrarlamak her daim şansın açılması adına okunur.

Şans, rızık, başarı, ahiret ve dünya serveti için okunacak dualar :
1-) İbrahim suresi 34. ayet
وَآتَاكُم مِّن كُلِّ مَا سَأَلْتُمُوهُ وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَتَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا إِنَّ الإِنسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ
Okunuşu :
Ve âtâkum min kulli mâ seeltumûhu, ve in teuddû ni’metallâhi lâ tuhsûhâ,innel insâne le zalûmun keffâr(keffârun).
Anlamı :
Ve ondan istediğiniz herşeyden size verdi. Ve eğer Allah’ın ni’metini saysanız onu sayamazsınız. Muhakkak insan, gerçekten çok zalim ve çok nankördür (inkârcıdır).

2-) La ilahe illallahü vallahü ekber subhanallahi vel hamdu lillahi ve estağfirullah’ellezi la ilahe Hüvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batınu ve hüve bi külli şey’in alim.

3-) Ankebut suresi 69 ayet
وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ
Okunuşu :
Vellezîne câhedû fînâ le nehdiyennehum subulenâ ve innallâhe le meal muhsinîn(muhsinîne).
Anlamı :
Ve Bizim uğrumuzda (nefsleri ile ve Allah’ın düşmanları ile) cihad edenleri, mutlaka Bizim yollarımıza (Sıratı Mustakîmler’e) hidayet ederiz (ulaştırırız). Ve muhakkak ki Allah, mutlaka muhsinlerle beraberdir.

4-) Abese suresi 20. ayet
ثُمَّ السَّبِيلَ يَسَّرَهُ
Okunuşu :
Summes sebîle yesserahu.
Anlamı :
Sonra yolu ona kolaylaştırdı.

Şansınızın olmadığını düşünüyorsanız, planladığınız işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, kısmetinizin kapalı olduğunu düşünüyorsanız, kısmetini bağlanmışsa, mutsuz ve üzgünseniz aşağıdaki duayı okumayı kendinize alışkanlık haline getirin. Çok kısa sürede ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Allahümme ya rabbi bi cahi sahıbilvesıleti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyunina ve nuri ebsarina habibike Muhammedinil Mustafa ve rasulikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval.