Korkunca Okunacak Dua

Korkunca Okunacak Dua, korku ve belalardan korunmak için tek sığınamız hepimizin de bildiği gibi bir tek Allahtır. Korktuğunuz zaman yada huzursuz içinizin daraldığı zamanlarda dua okuyarak ve Allah’a sığınarak korku ve huzursuzluktan kurtulabilirsiniz. Duayı okurken Allah’ın koruyacağına inanarak ve içten dualarımızı okumamız gerekir.

Korkunca Okunacak Dualar Şunlardır:
Euzü bi kelimatillahi’t tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.
Anlamı ise şu şekildedir: Allah bizi her zaman koruyandır. İçten gelerek şu duayı ederek Allah’a sığınmalıyız. Anlamı şöyledir; Allah’ın gazabından ve Allah’ın cezasından kullarının şerrinden, şeytanın çarpmasından Allah’ın kelimelerine sığınırım. Bunların bana gelmelerinden Rabbim sana sığınırım.
Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve la fissemai ve hüves semi’ul alim. Bu duayı besmele ile birlikte 3 defa okumak okumak korkulardan korunmanıza daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır. Korkularımızdan korunmak için her gün bu duayı okuyabilirsiniz.
Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka. Bu duayı okursanız oturduğunuz yerden kalkana kadar hiç bir zarar gelmez. Ayrıca günde 11 defa Kureyş suresini okursanız korkularınızdan korunursunuz. Çocuklarınız gece uyurken korkuyor ise gece yatarken bu duayı evinizde okumanız çocuğunuzun huzurlu uyumasını sağlayacaktır.
Taha suresinin 37. ve 39. ayetine kadar olan bölümlerini üzerinizde taşırsanız her türlü korkudan korunmuş olursunuz.

Bu ayetleri her gün okuyarak huzursuzluktan da kurtulabilirsiniz. Evinizin huzurlu olması için bu duayı evinizde okuyabilirsiniz.
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazim. Her gün 500 defa okuyarak içinizdeki huzursuzluk ve korkudan kurtulabilirsiniz ayrıca daha sonra salat-ı şerifi 100 defa okuyarak korkularınızdan kurtulup muradınıza erebilirsiniz. Ayrıca bu duayı sinirli zamanlarınızda okuyarak sakinleşmenizi sağlayabilirsiniz.

178 de Ayetel Kürsüyü okuyup daha sonra Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme aminün min külli şey’in ve havfi külli şey’inminke amini mimna ehafü ve ahzeru inneke ala külli şey’in kadir. Ya settaru stürni! Ya settari stürni! bi setrikellezi seterte bihi ala zalike fela aynün terake vela yedün tesılü ileyke ve sallallahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya Erhamerrahimin. Bu duayı üzerinizde de taşıyabilirsiniz sizi kötülük ve korkulardan koruyarak size cesaret verecektir.

Bismillahi ma şaallah la kuvvete illa billah .Bismillahi ma şaallah la yesükul hayre illallah. Bismillahi ma şaallah la yekşifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah la küllü ni’metin minallah. Bismillahi ma şaallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillahi ma şaallah la yasrifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah ma kane min ni’metin fe minallah. Bu duayı her sabah 3 defa okuyarak her türlü korku ve ani ölüm ve boğulmadan korumaktadır.

ayatta herkesin bir korkusu olabilir. Belki yalnızlık korkusu, düşme korkusu, hayalet vb. şeylerden korku, terk edilme korkusu gibi farklı korkulacak şeyler elbette vardır. Fakat korkuları yenmek için dua etmek çok faydalıdır. Allah’tan yardım istemek çok doğal ve yardım istemelerin en hayırlısıdır. Korku duası her zaman okunabilir. Özellikle korku gibi aninden ve kişinin güvenliği kaybettiğini düşündüğü anlarda gelen bir his için kısıtlama getirmek yanlış olur.

Korkmamak İçin Okunacak Dualar Nelerdir
Genellikle dua etmek, Allah’tan bir istekte bulunmak için her zaman vücut temizliğine yani gusül abdestine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok önemli acil ya da içinden çıkılmayacak kadar ani olarak gelen durumlarda ise Allah’ın affına sığınarak dua etmek normal karşılanabilir. Korku duası kişinin var olan psikolojik ya da bir olaydan sonra içine yer etmiş olduğu korkularını gidermek için vardır ve her zaman okunması sadece korkulduğu zaman okunmasından çok daha iyi olacaktır. Allah istikrarlı bir şekilde istenen dilekleri alelade istenen ve sonra unutulan dileklere göre daha çok önemseyecektir.

Okunacak Duanın Arapça Okunuşu
“Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıbadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.”
Türkçe Anlamı ;
Allah’ın gazabından,Allah’ın cezasından,kulların şerrinden ve şeytanın çarpmasından Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım.Rabbim bana gelmelerinden sana sığınırım.

Korku duası yanında taşınabilir mi: aslında her türlü dua yanında taşınabilir fakat eğer çanta ya da cüzdanınızda bir dua taşıyorsanız mutlaka dikkat etmeli ve özenli davranmalısınız. Bir kâğıt parçasının kutsal gibi görünmesinden değil üzerinde yazan duanın önemli olmasından kaynaklanmaktadır. Korku duası ister yanınızda ister telefonunuzda ister çantanızda isterseniz ise bulunduğunuz mekânın ev ya da iş yeri gibi duvarında asılı olabilir. Her zaman görmek ve gördükçe okumak için yanınızda taşımakta bulunduğunuz mekânın duvarına asmakta faydalı olacaktır. Allah doğru ve iyi şeyler isteyen kullarını reddetmez. İsteriz ki o versin. Bu nedenle her zaman istediğiniz şeyler için içten bir dua etmek ve bunun yanı sıra önemli dualarımızdan olan Elham, nas, felak kulhü gibi gün içinde ya da uyumadan önce okumak çok faydalı olacaktır. Dua okumak kişinin gün içinde barındırdığı negatifliği, stresi, kötülüğü içinden atmasına, daha rahat ve huzurlu bir şekilde uyumasına yardım etmektedir.

Allah her zaman kendinden isteyen ve onu unutmayan kullarını sever. Korku ile Allah’ı hatırlamak her zaman onu yanında hissetmek kadar güzel değildir. Korkmamak ve korkunca onun yanınızda olduğunu hissetmek için sizin de onu unutmamanız gerekmektedir. Dua etmek hem psikolojik hem de manevi olarak her zaman faydalıdır. Korku duası var olan korkuların giderilmesi ve korku boyutundan çıkması için kişinin ya onu artık görmemesini ya da görse bile korkmamasını sağlayan ve her gün okunması gereken dualardandır. Günde on kere okunması ve mümkünse yanında taşınması da manevi bir güç verecek ve faydalı olacaktır. Her türlü beladan korunmak ve korkuların gitmesini sağlamak için gün için mutlaka günlük önemli duaları ve korku dualarını okumaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede içiniz ferahlar ve huzura erersiniz.