İstediğini Rüyada Görmek İçin Okunacak Dualar

İstediğini rüyada görmek için okunacak dua kişinin yatmadan önce yapacağı dualar ile rüyasında görmek istediği şeyleri göreceği belirtilmektedir. Dinimizde istihare olarak belirtilen bu uygulamanın yapılması halinde kişinin hakkında hayırlı olan şeyi veya hayırsız olan şeyi göreceği belirtilmektedir. Bunun için kalben ve dil ile inanarak dua edilmesi son derece önemlidir. Yapılan dua ile birlikte kişinin akibetinin ne olacağının rüyada gösterileceği açıklanmıştır. Kişinin muradının, isteğinin, dileğinin veya yapacağı iş için atacağı adamın arkasından ne yaşanacağının bildirilmesi için uygulamanın yapılması tavsiye dilmiştir.

Özellikle Peygamber Efendimizin bildirdiğine göre mülk suresinin 14. ayetinin okunmasının ardından yapılan duaların sonrasında uykuya varılması halinde rüyada gösterilen şey ile kişinin bilgilendirileceği anlatılmıştır. Mülk suresinin birçok fazileti bulunduğu belirtilirken, istihare içinde son derece önemli olduğu açıklanmaktadır. Bu uygulama ile kişinin kazancının, rızkının, bereketin artacağı bildirilmiştir. Rüyada istediğini görmek için dua sayesinde kişinin hayatı hakkında vereceği kararlara rüyasının verdiği bilgiler ile davranması gerektiği belirtilmektedir. Şimdi bu dua için uygulamalardan bahsedelim.

Rüyada istediğini görmek için dua ve uygulaması
Yatmadan önce kişinin boy abdesti almasının sonrasında namaz abdesti alarak banyodan çıkmasının sonrasında iki rekat Allah rızası için namaz kılarak yatağa yatması gerekir. Bu uygulama için kişinin kalben inanarak iman etmesi ve yapacağı uygulama ile birlikte Allah’ın duasına icabet ederek rüyasında görmek istediği şeyleri göstereceğine inanması son derece önemlidir.

Çünkü ameller niyetlere göre şekillenir. Namazın sonrasında kişinin mülk suresinin 14. ayetinin 7 kez tekrar etmesi ile yatağa yatması sonrasında yapacağı dua ile birlikte uykuya varması gerekir.

Mülk suresinin 14 ayeti şöyledir:
Bismillahirrahmanirrahim
Ela yalemu Men halak ve hüvel latifül Habir. ayetini 7 kez tekrar etmesinin ardından istediği dua yapması gerekir. Bunun için şöyle dua edilir.
Allah’ım her şey senin elinde, sen her şeyi görensin, bilensin, gözeten sensin. Senin benim yapacağım bu dua ile göreceğim rüyada beni bilgilendirmeni istiyorum. Hakkımda hayırlı olanı ve hayırsız olanını göstermeni nasip eyle Yarabbi.

Diyerek dua etmesi ve istediği şeyi belirtmesinin ardından uykuya varması ile rüyada istediği şeyin gösterileceği belirtilmektedir. Yapılan bu uygulama ile birlikte gece rüyada kişi istediği şey görmemiş ise bu uygulamaya 7 gün devam etmesi gerektiği belirtilmektedir. 7 gün içerisinde kişinin istediği şeyleri göreceği belirtilirken; hayırlı veya hayırsız bazı rüyalarda ise renkliler ile rüyanın ipuçları verdiği belirtilmektedir. Özellikle istihare için yatılan rüyalarda siyah rengin görülmesi rüyanın hayırsız olduğunu gösterirken; yeşil, beyaz, mavi renklerin görülmesi kişinin istediği şeyin hayırlı olacağını belirtir. Ayrıca rüyada istenilen şeyin görülmesi için dua eden kişi başka bir kişiyi görmek istemiş ise o kişinin de gösterileceği belirtilmektedir.

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır.

Rüyalar bizi bazen çok sevindiren bazen de çok üzen rüyalar.İnsanların her uykusunda rüya gördüğünü okumuştum sanki.Buna rağmen bizler gördüğümüz rüyaların sadece küçük bir kısmını hatırlayabiliyoruz.O da şanslıysak eğer.Aslında rüya olayı bizi bu loş gerçek dünyadan uzaklaştırdığı için bir bakıma da ruhumuzu dinlendiriyor.Ancak rüyaların bütün hepsi bizim mutluluğumuzu sağlamıyor tabii ki.Olumsuz olanları tedirginlik yaratıyor ruhumuzda.Peki olumsuz rüyalardan uzaklaşmak mümkün mü?Bundan ötesi daha önemli bir soru olan rüyalarımızı yönetebilmemiz mümkün mü?İnsanlar istedikleri rüyayı görebilir mi?

Rüya konusunda İslam dini farklı bir bakış açısına sahiptir.Yusuf Suresi buna en büyük delildir.İslam dini sanıldığının aksine rüya yorumlamaya olumsuz bakmaz.Ancak insanların bu yetenekten aciz olduğu kesindir.

İstediğiniz rüyayı görmek için kullanabileceğiniz bir Dua var.İşte o dua:

Ela yalemü men halak ve hüvel latıyfül habiyr.

Bu yukarıya yazdığım ayet Mülk suresi 14. ayettir. Mülk suresi okuyana şefaat eden bir suredir ,kabirde dahi yalnız bırakmaz okuyanı.Faziletleri saymakla bitmez.Herneyse konumuza dönelim .Bu ayeti arapça olarak bir kağıda yaz gece yatarken başının altına koy ve neyi görmek istiyorsan niyetini yap 7 defa bu ayeti oku.Göreceksin mutlaka, abdestli olarak yapman daha hayırlıdır.İlk gecede görürsün he oldu görmedin.7 geceye kadar okumasını tekrarla ayeti yeniden yazmana gerek yok orda kalsın.Ayrıca bu şekilde uyguladığında bu ayetin koruyucusu olan meleğide görebilirsin.Çokta sevimli görünür korkmazsın.Büyük ihtimalle rüyanda görünür.

İşte istediğiniz rüyayı görmenizi sağlayacak bazı yöntemler bunlardır.Burada şunu söylemekte fayda var.Rüyalar güzeldir ancak fazla kaptırmamak gerekir kendimizi.Sonuçta bu hayat rüyalarla yaşanacak kadar basit değildir.Bir de bu yöntemlerden Dini yöntemin daha başarılı olacağını söylemek gerekir.