Hastalıga İyi Gelen Dualar

Hastalıga İyi Gelen Dua, Unutulmamalıdır ki derdi veren Rabbim elbet şifasını da yaratmıştır. Sağlık sorunları hayat boyu herkesin başına o yada bu şekilde az yada çok gelir. Elbette sağlık sorunları ile karlı karşıya kalındığı zaman alanında uzman olan doktorlara gitmek, teşhis ve tedavi için gereklidir. Ama doktorların cerrahi olarak uyguladığı tedavilerin yanında Rabbimizden şifa istemek, dua etmek çok daha güzel olan davranış olacaktır. Şifa dualarını; kendinize, anne ve babalarınıza, çocuklarınıza, akrabalarınıza okuyabilirsiniz.

Şifa duaları yalnızca hasta iken okumak gerekmez. Sağlıklı olduğumuz zamanlarda da sağlığın şükrünü yapabilmek için şifa dualarını okuyabilirsiniz. Ve sağlığınız sıkıntıya girdi ise kesinlikle şikayet edilmemelidir. İsyana kesinlikle gitmeyin. Unutulmamalıdır ki bu dünya imtihan dünyasıdır ve burada başımıza gelen sıkıntılara, musibetlere karşı olan sabırlı, tevekküllü tavrımız ahiretteki mertebemizi yükseltir.

Hastalığa Şifa Duası; Peygamber Efendimi Hz. Muhammed (SAV) yanına hasta olarak getirilen kişilere;
”Es’elü’llahel-azim. Rabbe’l-arş’l azim en yeşfiyeke”

Duanın anlamı; ”Arş-ı Azimin Rabbi olan Allah’ü Azimüşşan’dan sana şifa ihsan edilmesini istiyorum.”
Dua nasıl yapılır? Duayı hasta bireyin üzerine okuyun, üfleyin. Yahut sağ eliniz ile sıvazlayarak okuyun.

Hastalığa Şifa Duası; ”Yüce Allah’ın ismi ile sana eziyet, sıkıntı veren her şeyden okuyarak sana şifa isterim. Allah Teala da sana şifa verir.”
Dua nasıl yapılır? Duayı hasta olan kişinin üzerine okunur, üflenir.
Hastalığa Şifa Duası

Yahut ağrıyan yerin üzerine elle tutulur, dua okunur.

Hastalığa Şifa Duası; ”Ey insanların Rabbi olan Allah’ım, Şifa ver, çünkü şifa verici olan sensin. Senin bize vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Verdiği şifa öyle olsun ki hiç bir hastalık bırakmasın, kalmasın.”

Hastalığa Şifa Duası; Yüce Rabbimin adı ile duaya başlarım. Bizim bulunduğumuz yerin toprağı ve herhangi birimizin tükürüğü sebebi ile Allah’ın izni ve inayeti ile hastamız şifa bulsun.

Hastalığa Şifa Duası; Peygamber Efendimiz kendisine hastalığı için gelen bir sahabenin; Ağrıyan dişinin bulunduğu yere şehadet parmağını koyar ve sonra Yasin suresinin son kısmını okumuş. Sonra Allah’ın izni ile şifa bulmuş.

Hastalığa Şifa Duası; Sağ el vücutta ağrıyan kısma koyulur ve yedi kez mesh edilir ve her bir meshte; ”Rabbim, hissettiğim bu hastalığın şerrinden Sana ve Senin izzetine, kudretine sığınırım.” diye dua edilir.

Hastalığa Şifa Duası; ”Allah’ın ismi ile, Ey benim Rabbim, Beni kendi çaren ile tedavi et, bana kendi şifan ile şifa ver ve Ey Rabbim beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalardan uzakta tut.”

Hastalığa Şifa Duası; ”Beni yaratan Rabbimden, Büyük olan Allah’tan, büyük Arş Rabbi olan Allah’tan şifa vermesini dileniyorum.”
Hastalıkları yaratan Rabbimiz şifasını da verecek olandır. Bu yüzden şifayı Rabbimizden istemeyi ve hastalık esnasında ”of” dahi dememeliyiz.