Uyumayan Bebekler İçin Uyku Duası

Bebekler için uyku duası, anne ve babaların bebeklerin mışıl mışıl uyumaları için okuduğu duadır. Annelerin en çok istediği bebeklerinin huzurlu ve deliksiz uyumalarıdır. Çoğu zaman anneler bebeklerinin uyumaları için çok uğraş verirler. Kimi zaman uykusuz geceler geçirirler. Bebeklerin geceleri uykularını rahat ve huzurlu geçirmeleri için dua okunur. Okunan dualar sayesinde bebekler daha huzurlu ve rahat uyurlar.

Bebekler genellikle ani ve şiddetli seslerden çoğu zaman korkarlar. Bebekler annelerinin yanında kendilerini daha güvende hissederler. Bu yüzden korktukları zaman annelerinin yanında olmak veya daha yakın olmak isterler. Bebekler annenin sesinden, kokusundan ve kalp atışlarından tanımaktadır. Bebeğiniz uykusunda korktuğu zaman onu rahatlatmak ve sakinleştirmek için dua okuyabilirsiniz. Dualar sayesinde bebeğiniz kısa zamanda sakinleşecektir. Bebeğinize okuduğunuz dua Allah’ın izni ile bebeklerin daha sakin, huzurlu ve rahat bir uyku uyumasını sağlayacaktır. Oldukça kısa bir dua olup, etkisi oldukça fazla olan bir duadır. Bebeğinize okuduğunuz zaman kısa zamanda sakinleştiğini göreceksiniz

Bebekler için uyku duası okunuşu;

Bismillahirrahmanirrahim,

Uizukuma Bi Kelimatillahi’t Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh.

Bebekleri uyutmak için okunan Ayet’el Kürsi’nin manası

Allah (celle celaluhu) sizi şeytanların, zehirli varlıkların ve nazarı dokunan bakışların kötülüklerinden, eksiksiz olarak sizi korusun.

Bebekler için okunan Ayet’el Kürsi’nin anlamı;

Allah’tan başka İlah yoktur. Allah her yerdedir ve her şeyi görür. Hem gökler hem de yerler hep onundur. Allah’ın izni olmadan hiç kimse onun katında bulunamaz. Allah her zaman kullarının yaptığını ve yapacağını bilir. Allah’ın kullarına söylediklerinden başkasına iman edenler onun ilminden başka bir şey bilemezler. Hem gökleri hem de yerleri içerisine alır ve bunları kollayıp gözetir. Allah yücedir ve çok büyüktür.